مناسبت ها

روز ارتش جمهوری اسلامی ایران مبارک باد

ارتش جمهوری اسلامی ایران، پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی کشور را بر عهده دارد."نامگذاری 29 فروردین هرسال به نام روز ارتش از ابتکارات امام خمینی(ره) بود. آن هم در شرایطی که ارتش جمهوری اسلامی با کارشکنی های مختلف داخلی و خارجی روبه رو بود. این روز رو به تمامی ارتشی های عزیز و زحمت کش و فداکار، تبریک عرض میکنیم

توضیحات بیشتر »

دعای ماه رجب

شخصی به نام سجاد، خدمت پیشوای ششم، حضرت امام صادق (ع) رسید و عرض كرد: برای ماه رجب به من دعایی یاد بدهید كه خداوند متعال مرا به آن نفع ببخشد. امام صادق (ع) فرمودند: «این دعا در هر روز ماه رجب و در تعقیبات نمازهای یومیه خوانده می‏‌شود...». متن کامل معروف‌ترین دعای ماه رجب و دیگر ادعیه توصیه شده در این ماه را به همراه ترجمه آن در ادامه بخوانید.

توضیحات بیشتر »

بیانات و توصیه های مقام معظم رهبری درمورد ماه مبارک رمضان و شعبان

ماه رجب، ماه شعبان، یک آمادگاهی است برای اینکه انسان در ماه مبارک رمضان -که ماه ضیافت الهی است- بتواند با آمادگی وارد شود. آمادگی به چیست؟ در درجه‌ی اول، آمادگی به توجه و حضور قلب است؛ خود را در محضر علم الهی دانستن، در محضر خدا دانستن، همه‌ی حالات خود را، حرکات خود را، نیّات خود را، خطورات قلبی خود را در معرض و محضر علم الهی دانستن؛ در درجه‌ی اول، این مهم است.

توضیحات بیشتر »